Dünyanın Güzel Kadınları Haritası

İlginç bir girişimcilik hikayesi daha: Kei Akatsu “Dünyanın Güzel Kadınları Haritası” projesi için dünyayı dolaşmak isteyen bir Japon öğrenci. Fakat bunu yapmak için yardıma ihtiyacı var. Seyahat etmek ucuz değil bu nedenle hayalini  gerçekleştirmek için bir sosyal medya aracından faydalanıyor.

Tokyo Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencisi 6 ayını Vancouver’da geçirerek güzel kızların fotoğraflarını çekti ve “Dünyadaki Güzel Kızlar” adlı web sitesine koydu. Aslında bu kızları web sitesine yaşadıkları yerlere, yaşlarına ve boylarına göre sınıflandırarak koyacaktı. Fakat  fotoğrafçılığa daha yeni başlamıştı. Kei Akatsu şimdi dünyayı dolaşıp gördüğü tüm güzel kızların fotoğrafını çekmek istiyor. Fakat parası yetersiz kaldığı için Kuzey ve Güney Amerika seyahati hayalleri suya düştü, bu nedenle Kickstarter’a benzeyen bir Japon sosyal medya servisi olan Crowdfire’a üye olarak yardım istedi. Kei sponsor bulmak için projesinin bir taslağını oluşturdu ve tanıtım için örnek fotoğraflardan oluşan bir video hazırladı.

RocketNews24’te yayınlanan habere göre genç girişimci hayalini gerçekleştirmek için 11 bin $’ın yeterli olduğunu söyledi fakat ancak 793 $ toplayabilmiş. Bu yüzden sponsor bulmak için şöyle promosyonlar geliştirmiş:

   [dcs_ul_list type=”accept”]

  • Size bir e-fotoğraf albümü göndereceğim.
  • Sitemde sizin adınızı ve e-posta adresinizi yayınlayacağım.
  • Ayrıca size ait bir banner’ı resmi sponsorum adı altında yayınlayacağım.
  • Yayınlayacağım e-book’ta resmi sponsor olarak isminiz ve e-posta adresiniz yer alacak.
  • Size üzerinde güzel bir kızın resmi olan bir kartpostal göndereceğim.
  • Güzellerden biriyle sizin fotoğrafınızı photoshoplayıp sitenin açılış sayfasına koyacağım.

[/dcs_ul_list]

Promosyon hala devam ediyor. Youtube’daki videosu şua an için 350 bin kere izlenmiş durumda ve bu sayı her geçen gün artıyor. Kei hala ülkesinde güzel kızların fotoğraflarını çekiyor. Dünyayı dolaşarak güzel kızlar görmek isteyen bu girişimci gence siz de ufak bir yardım yapmak istemez misiniz? “Dünyanın en güzel kadınları nerede yaşar ?”  sorusununun cevabını bu sayede öğrenebilirsiniz.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top