Akıl Okuyan Kulaklık: Mico

Teknolojik inovasyonlar şaşırtmaya devam ediyor. Ruh halinize uygun müziği bulmak gayet zor olabilir fakat bir Japon firması Neurowear’ın piyasaya yeni çıkardığı Mico isimli zihin okuyan kulaklıklarla bundan sonra çalma listenizde şarkı aramanıza gerek kalmayacak. Bu kulaklık sizin beyninizi tarayacak ve sizin için mükemmel şarkıyı bulacak.

Mico zihin okuyucu iki kısımdan oluşuyor: büyük kulaklık ve iphone uygulaması. Kulaklık sensör görevi görerek kullanıcının beyin dalgalarından ruh halini analiz ediyor sonra iphone uygulması ile Mico veritabanına bağlanıyor ve portföyü içerisinden ruh durumuna en uygun şarkıyı seçiyor. Ruh durumunuz değişirse ve şarkı artık size hitap etmeyecek hale geldiyse tek yapmanız gereken telefonu sallayarak kayıtlı şarkıyı silmek ve sensörün beyninizi yeniden taramasını sağlamak. Nerowear’ın devrim niteliğindeki kulaklıkları çevrenizdekilere işaretlerle ruh halinizi gösterecek olan bir LED lambasına sahip. Eğer zinde hissediyorsanız LED lambasında ünlem işareti, uykuluysanız “zzz” işareti ve stresliyseniz çarpı işareti oluşuyor.

Teknoloji sektöründe örnek bir inovasyon olan bu kulaklık hala prototip aşamasında fakat yakın gelecekte piyasaya çıkması bekleniyor.Veritabanında 100 adet şarkı var ve Engadget’ın dediğine göre şarkı listesini genişletmek için çalışmalar yapılıyor.

Neorwear beyin dalgası okuma teknolojisinde adını duyurmuş bir firma. Daha önce akıl okuyan kedi kulakları ve kedi kuyruklarını piyasaya sürmüşler. Mico’da aynı teknolojiye sahip fakat öncekilerinin daha gelişmişi. Bu teknoloji kulağa inanılmaz gelse de kullananlar Mico’nun abartı olmadığını söylüyorlar. Aşağıdaki videoyu izleyin ve kendi gözlerinizle görün:

Oldukça ilginç bir inovasyon olan bu kulaklıları Türkiye pazarına ilk siz sokmak istemez miydiniz? Firmanın distribütörlüğünü alarak bunu gerçekleştirmeniz mümkün. Özellikle teknoloji alanında faaliyet gösteren girişimciler için bulunmaz bir fırsat!

[hana-code-insert name=’orta’ /]

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top