Kadın Girişimci Hikayeleri

Kadınlar toplam tüketici harcamalarının büyük bir yüzdesine hakimdirler. Çoğu hanede anneler parayı idareli harcar ve para yönetimini sağlarlar. Bayan tüketicilerin etkin konumu göz önüne alındığında hem büyük hem de ufak çaplı işler her yerde kadınların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Kadın tüketicilere eşi görülmemiş, yenilikçi sayılabilecek iş fikirlerini sizler için araştırdık. Diğerleri spesifik bir mevkiye odaklanırken bu işlerden bazıları gerçekten benzersiz ve çığır açıcı.

İşte sizlere kadın girişimcilerin bizzat oluşturdukları bayan tüketicilere hitap eden eşi benzeri görülmemiş işler…

Birbirleriyle Değiştirilebilen Ayakkabı Bantları ve Aksesuarları

Her gün farklı bir ayakkabınızın olması güzel olmaz mıydı? Ancak cüzdanınızda büyük bir delik açmadan. LindsayPhillips kadınların ayakkabıları ile farklı görüntüler oluşturmalarına olanak sağlayan değiştirilebilir bantlı ve aksesuarlı parmak arası terlik icat etme fikrini hayata geçirdi.

Adını taşıyan şirketin kurucusu ve Switch Flops’un mucidi Philliips, lisedeki bir sanat projesinde parmak arası terliklerinin bantlarını değiştirme fikrini elde ettiğinde henüz gencecik bir kızdı. Bugün ise, LindsayPhillips’in şirketi multi milyonluk bir işletme haline geldi. Bu terliklere ek olarak şirket, farklı görüntüler yaratılabilen bale ayakkabıları, kamalar ve sandaletler de sunuyor.

Bayanlar İçin Sörf Kampı

TwinsIzzy ve CocoTihanyi genç kızlarla birlikte kızlar için eğitim veren sörf kampı SurfDiva’yı kurdu. 1996’da yalnız 328$ sermaye ile Izzy’nin sörf tahtası koleksiyonunu kullanarak kurulan SurfDiva, bayanlar için dünyanın bir numaralı sörf okulu oldu.

Şık Yağmurluk

StacyStruminger ve RachelTeyssier yağmurun moda ikonu giysilerini ıslatmasını istemeyen bayanlar için zarif, su geçirmez giysi tarzlarını oluşturmaya karar verdi. RAINRAP adını verdikleri tasarım paşmina ve şalın meşhur tarzını bir araya getiriyor. Bu su geçirmez, çift taraflı giyilebilir, hafif, çabuk kuruyan, kolay saklanır (çantanızda ve/veya valizinize sığacak şekilde katlanabilir) özelliklere sahip olarak tasarlanan yağmurluk dört farklı renkte karşınıza çıkıyor.

Çocuklar İçin Tablet

Dan Yang bebeğinin akıllı telefonuna olan hayranlığını gördükten sonra kendi akıllı telefonu gibi bebeğine hitap edebilecek bir teknolojik oyuncak arayışına koyuldu. Bebeğinin öğrenmesine yardımcı, oynamasını geliştirici ve hevesli parmaklarını tatmin edici bir şey olmasını istedi; ancak öyle bir şey bulamadı. Daha sonra bunu bir fırsat olarak gördü ve bizzat kendi çocuk dostu aygıtını icat etti. Şu an Dan YangRullingnet’in CEO’su ve en çok satan ürünleri olan VINCI dahi tabletin mucidi.

Kiralık Hamile Giysileri

Değişen bir vücut ve büyüyen bir karın ile “ne giyilmeli?” sorusu bilhassa özel günlerde birçok hamile bayanın canını sıktı. MarcelloCostello hamile kadınların bebek duşları, kokteyl partileri, düğünler; hatta birliktelik geceleri gibi özel gün giysi ve kıyafetlerini para harcamadan kiralayabilecekleri rentmaternitywear.com’a başladı.

Güvenilir Bakıcılar

Aileler genellikle anlık bakıcılar ararlar. Güvenebilecekleri, tavsiye edilen ve sevdiceklerinin bakımını üstlenebilecek birini isterler. ShielaLirioMarcelo içinde bebek, yaşlı, evcil hayvan bakıcılarının; hatta kahyaların da bulunduğu en büyük online bakıcı sitelerinden biri olan care.com’a başladı.

Hepsi Birarada Cep Telefonu Taşıyıcı

Cep telefonu kısa sürede insanlar tarafından sadece aramak için kullanılmayan ve aynı anda birçok fonksiyonu olan bir aksesuar haline gelmiştir. Bu sebeple cüzdanlar, kredi kartları ve diğer önemli eşyalar gibi her yere götürülmesi gereken bir araç olmuştur. Aslında sorun şurada; götürülmesi zorunlu olan bütün bu eşyaları taşımak hantalca olabiliyor. Tüm bu günlük gerekli olan zimmetleri taşımada kolaylık yaratmak için Jamie James aynı zamanda nakit, cep telefonu ve kredi kartlarını daha kolay ve daha rahat taşıyabilmek için tasarlanmış bir cüzdan görevi de gören bir telefon kılıfı  icat etti. Birçok nesneyi farklı yöntemlerle taşımak yerine artık tüm zimmetlerinizi bir kılıf içinde taşıyabilirsiniz.

[dcs_postbox id=”2878″ type=”medium-225″ words=”12″ /][hana-code-insert name=’orta’ /]

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top