Down sendromlu kişiler için giysiler

Sizler için dünya üzerinden örnek iş fikirlerini araştırmaya devam ediyoruz. Downs Designs şirketi Down sendromlu kişilerin vücut yapılarına uygun  zevkli giysiler üretiyor.

Karen Bowersox’un torunu Down sendromlu olarak doğunca kızının çocuğuna uygun kıyafetler bulmakta ne kadar zorlandığını fark etti. İyice araştırdıktan sonra Down sendromlu kişiler için özel olarak giysiler üretilmediğini gördü. Ve bu soruna el atarak Downs Designs adındaki kendi moda markasını yarattı.

Bowersox’un amacı Down sendromlu kişiler için zevkli olduğu kadar vücutlarına uygun olan giysiler üretmek. 2011 yılında bir tasarımcıyla anlaşarak “down beden” şeklinde adlandırdığı yeni bir beden ölçüsü geliştirdi. İlk olarak yetişkin kot pantolonları ve uzun kollu tişörtler tasarladı. Birçok fabrika orantısız ölçüleri nedeniyle bu tasarımları üretime almak istemedi fakat sonunda Çin’de bir istekli firma buldular. Örnek giysiler yorumları almak ve son düzenlemleri yapmak amacıyla Florida’daki Ulusal Down Sendromu Konferansına götürüldü. Bu giysiler, kolay açılıp kapanan fermuarları, diz ve dirseklerindeki özel terziliğiyle oldukça popüler oldu. Bu giysileri kendilerine ait web sitesinden satın almak mümkün. Giysilerin fiyatları ise 30 dolardan başlıyor. Downs Designs’ın gelecek için planı daha fazla model ve paltolar tasarlamak.

Geçmişte örneklerine rastladığımız üzere kişisel ihtiyaçlar yenilikçi iş fikirlerinin oluşumunda kilit rol oynuyor. İlham alınacak bir yaratıcılık! Türkiye’de  yaklaşık 100 bin down sendromlu kişi bulunmakta.Ve her yıl ortalama 2 bin çocuk down sendromlu doğuyor. Onları hem mutlu etmek  hem de kendi karlı işinize sahip olmak  için bu iş fırsatını değerlendirmek istemez misiniz?

Website: www.downsdesigns.com

[hana-code-insert name=’orta’ /]

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top