Taşınabilir Berber Dükkanı

Bizim de aşina olduğumuz güzel bir İngiliz deyimi vardır: “Her işte bir hayır vardır.” Büyük bir felaketin içinden çıkmış küçük bir iş fikri hakkında bahsetmek istiyoruz bu yazımızda.

Hollanda’nın Grand Forks şehrinden Everette Blaisdell, yaşadığı şehri yerle bir eden sel felaketine kadar başarıyla çalıştırdığı bir berber dükkanı vardı. İşsiz kaldı ama pes etmedi ve çok ilginç bir iş fikriyle ortaya çıktı. Everette kadınların giyim mağazasında 4 metrelik bir alan kiraladı, berber dükkanı açmak istiyordu; fakat kısa sürede bu kiraladığı yerin daha aktif bir şekle dönüşmesi gerektiğini anladı. İşte böylece taşınabilir berber dükkanı “Barber Stop” açıldı.

Barber Stop içinde berberlik yapılacak her türlü malzemeye sahip ve yoğun trafik olan bölgelere yerleştirilebilir. Bu berber dükkanı hem müşterisi olan berberler hem de bu işe yeni başlayanlar için dizayn edildi. Dükkan işlek bir caddede rahatlıkla yeni müşteriler kazanabilecek tarzda. İhtiyacınız olan tek şey 110 voltluk bir priz. Ayrıca dükkanda sıcak ve soğuk suyu sağlayan bir lavabo sistemi mevcut. Kullanılmadığı zamanlarda ise, dükkanın kapısı malzemelerin güvenliği açısından rahatlıkla kilitlenebiliyor.

Bugünlerde taşınabilir işler yeni, hızla gelişen pazar bir pazar durumunda. Bunun yanında, ekonomik kriz zamanlarında esnek ve küçük yatırımlarla yeni işlere girişim yapabilecek kadar hareketli olabilmek önemli. “Barber Stop”(Berber Durağı) tüm bunları içeriyor ve eminim ki hak ettiği üne de kavuşacak.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top