İlginç İş Girişimleri: Lezzetli Dev Karıncalar

Atta laevigata denilen yaprakkesici bir karınca türü vardır. Bu karıncalar, Kuzey ve Güney Amerika’nın birçok yerinde uzun yıllardan beri bulunmaktadırlar. Dünyadaki yaprakkesici karıncaların, en büyük türü olan bu canlıların,güçlü bir afrodizyak oldukları düşünülmektedir.Bu sebeple de en yaygın düğün hediyeleri arasında ilk 5’e girmeyi başarmışlardır.Bu karıncaların kızartılarak,konserve edilmesi ise girişimciliğin ne kadar ilginç boyutlara ulaştığının bir kanıtı.

Bu dev kızarmış karıncaların insanlar tarafından tercih edilmesinin en önemli 2 sebebi bulunmaktadır.Bunlardan birincisi,yüksek protein miktarına ve de düşük doymamış yağ oranına sahip olması.Diğeri ise,benzersiz ve mükemmel bir tada sahip olması.Yemekte, hep en sona saklanması gereken yiyeceklerden biri.

Kaba tabiri ile ” dev eşek karıncalar” olarak da bilinen bu kızartılmış karıncaların, konserve şeklindeki satış fiyatı 25 dolar civarında.Girişimciler satışlardan oldukça memnunlar ve yeni hedefleri arasında bu karıncaları üretmeye başlamak bulunmakta.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top