Evde Temizlik İşi

Kadınların iş hayatına daha çok dahil olmasıyla beraber evlerindeki işlere yetişememeye başladılar. Evlerine yorgun argın bir halde dönen kadınlar, evde yemek dışında pek bir işle ilgilenememekteler. Bu da özellikle, evde iş yaparak para kazanmak isteyen bayanlara güzel bir fırsat oluşturuyor. Evde temizlik işi… Siz de evde temizlik işi yaparak aylık güzel bir gelire sahip olabilir, hatta bir temizlik grubu kurarak şirketleşme yolunda ilerleyebilirsiniz.

Kendi evinizi temizlemeniz ile profesyonel anlamda ev temizlemek iki ayrı şeydir. Sürekli olarak evinizi temizliyor olsanız da, profesyonel temizliği öğrenmek oldukça fazla zaman ve çaba gerektirmektedir.

Bu işte başarılı olmanın anahatarı, müşterilerinizin beklentilerini karşılayabilmektir. Peki insanlar sizden bekler? Çok basit. İşlerinden eve geldiklerinde pırıl pırıl ve misler gibi bir ev görmek isterler. Bunu onlara gösterebilirsiniz, başarılı olmamanız için hiçbir sebep yoktur.

 

Nasıl Başlanır?

İlk müşterilerinizi bulun: Temizlik işine başlamanın en zor kısmı ilk müşterinizi edinmektir. Çünkü çoğu insan, sizin daha önce bir tecrübenizin olup olmadığını soracaktır. Eşyalarını,evlerini emanet edebilmeleri için size güven duymak isterler. Bu sebeple sizden referans isteyeceklerdir. Referans edinmek için ilk müşterilerinizi kendi çevrenizden seçebilirsiniz.  Bu sayede güvenilir ve  dürüst referans sahibi olabilirsiniz.

   [dcs_ul_list type=”accept”]

  • Müşterilerinize bu işte yeni olduğunuzu ancak temizlik işini tüm yönleriyle araştırıp öğrendiğinizi söyleyebilirsiniz.
  • Onları ne yaptığınızı bildiğinize inandırın ve onların evleri için yapabileceklerinizi göstererek temizlik konusunda ne kadar yetenekli olduğunu kanıtlayın. Kendinizden emin olun. Bu onların sizin hakkındaki endişelerini yok edecek ve onlarda, evlerinin emin ellerde olduğu hissi uyandıracaktır.

[/dcs_ul_list]

Kaliteden ödün vermeyin: İlk temizliğe gittiğiniz evlerde elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Zamanla yarışmayı bırakın. Verimli temizlik zaman alır ancak kısa sürede kapsamlı temizlik yapacağınız noktalar da bulunacaktır.

   [dcs_ul_list type=”accept”]

  • Temizlik bittikten sonra, her yeri baştan kontrol edin. Gözden kaçırdığınız noktalar olabilir. İlk temizliğiniz müşterilerinizi etkileyecek şekilde olmalıdır. Onları etkilediğinizde onların da bunu yakınlarına anlatacaklarını unutmayın. Yeni müşteriler kazanmanın en etkili yolu yaptığınız işle ön plana çıkmaktır.

[/dcs_ul_list]

Doğal temizlik ürünleri kullanın:Tamamen doğal, insan sağlığını etkileyen kimyasallar içermeyen temizlik ürünleri kullanın ve bunu müşterilerinize belirtin. İnsanlar doğal ürünleri her zaman sever. Doğal ürünlerle temizlenmiş, tamamen sağlıklı evlerine geldiklerinde doğal esansların kokusu da onları mest edecektir.

Ücretlendirme kurallarınızı belirleyin: Verdiğiniz hizmetin bedelini önceden belirlemelisiniz. Saat başına, oda başına ya da tüm ev için ödeme alabilirsiniz. Ancak en doğru olanı ev için ödeme almaktır. Çünkü müşterileriniz için temizlik için ne kadar zaman harcadığınızdan ziyade temizlenmiş olan yer önemlidir. Ayrıca, saat başına ücret aldığınızda, sizin ne kadar süre çalışacağınızı bilmedikleri için ücretin yüksek olup olmayacağı konusunda endişelenebilirler. Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise, her evin aynı olmadığıdır. Tecrübe kazandıkça evler için isteyeceğiniz ücretleri kendi kurallarınızla belirlemelisiniz.

İş Bulmak İçin

Bu işe çevrenizden başlamanın en uygun olacağını belirtmiştik. Eğer çevrenizde böyle bir imkan yok ise, sizin için bir fırsat sunabiliriz. Bu işi yapmayı istiyorsanız, yazımıza yorum yaparak bunu belirtebilirsiniz. Yalnız yorumunuzda hangi şehir ve semtte olduğunuzu belirtmelisiniz. Size ulaşabilecekleri bir iletişim adresi(mail vb.) de yazmayı unutmayın. Bu sayede ihtiyaç sahipleri size ulaşabileceklerdir.Temiz ve sağlıklı günler dileriz.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

1 thought on “Evde Temizlik İşi”

 1. ibrahim çalış

  mrhb temizlik üzerine şirket kurup bayan arkadaşlarada iş imkanı sunmak istiyorum tlf.05346781711.ikametim bursa.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top