Pilav Dükkanı Açmak İstiyorum!

İş sektöründe küçük gibi gözükse de düşük sermaye ile orta/yüksek kazanç sağlayan bir iş kolundan bahsedeceğiz.

 

Nasıl Başlarım ?

Sermayeminize göre bir yer seçimi yapmanız gerekiyor. Elbette yer seçimi sizin satışlarınızı artıracak olsa da çalkantılı bir sermaye kolu olduğundan yer seçimine sermayenizin %30’undan fazla ayırmanızı önermiyoruz.

Gıda kalitesi ve hizmet anlayışı,açısından; yapacağınız hizmet ile alakalı kaliteli ürünler satın almanız sizin sektördeki devamlılığınızı sağlayacaktır.

Sermayeyi düşürmek amacıyla açacağınız mekanda şık bir tasarımdan ziyade (Özgün) bir tasarım öneriyoruz.

 

Maliyeti

Ana madde olarak pirinç kullanılması sebebiyle kaliteli ama ucuz malları takip etmeniz gerekiyor. Toptancı ve perakende alımları öneriyoruz.

Pirinç pilavının dalgalı fiyatlandırması sebebiyle aynı zamanda ucuz olan bulgura yönelmeniz ve iş kolunuzu artırmanızı öneriyoruz.

Tabak, kaşık, çatal, bardak ve mekanın iç dizaynı sırasında alacağınız ürünlerde iyi araştırmalar yaparak (tek bir işletmeden) alışveriş yapmamanızı öneriyoruz.

 

Başarı İçin İpuçları

Bu alandaki süreklilik ve başarınız içi müşterilerinize kaliteli ve yeteneğinizle doğru orantılı lezzetli tatlar sunmanızı öneriyoruz. Bununla birlikte şirket vizyonunuzla orantılı olarak gelecekte nohut+bakliyat ve döner gibi yan gıdaları işletmenize dahil etmenizi temenni ediyoruz.

[dcs_postbox id=”2135″ type=”medium-225″ words=”12″ /][hana-code-insert name=’orta’ /]

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top