Mini Görgü Dersleri

Genç yaşta bir kız çocuğuna sahip anneler, genç bir kıza lokantada nasıl davranacağını öğretmenin ne kadar zor olduğunu bilirler. Genç kız çocuğu, annelerinin gösterimlerini çok zor dinler ve sık sık da onları utandırır. Bugün bahsedeceğimiz iş fikri de bununla ilgili. Eminiz ki, her şehirdeki aileler bu tür hizmetler için ödeme yapmaya gönüllüdür.

Londra’nın şık The Kensington Otel’i, aile ziyaretçileri için yeni bir hizmet başlattı. 5 ile 20 yaşları arasındaki çocuklara yemek âdâbı öğretmek için sınıflar açtı. Bu sınıflarda, “Mini görgü dersleri”  adı altında; yemek yeme, kahve içme, misafiri selamlama vb. konulardaki görgü kuralları öğretilmekte. Ortalama bir saat süren dersler, okul yarıyılı ve yaz tatillerinde düzenli olarak verilmekte.

Kensington Otel’i, Londra’yı ziyaret eden daha fazla aileyi çekmek için bu hizmeti ücretsiz olarak veriyor. Ama bu aslında, herhangi bir restoran ve otel için parlak, küçük bir iş fikri. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, öğrencilere görgü kurallarını öğretmek zorlu bir iş ve aileler, onları bu sevimsiz sorumluluktan kurtaracak biri için cüzdanlarını açmaya mutlu olacaklardır.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top