Girişimcilik Hikayesi: Büyük Boy Gözlük

Amerikan toplumunun genişleyen bel ölçüsü girişimciler için pek çok yeni iş fikrini, yeni ürün ve hizmeti  de beraberinde getirmekte. “Büyük” kişiler için kıyafetler, ayakkabılar, bisikletler, çöpçatanlık hizmetleri bunlardan sadece birkaçı. İşte sizlere yeni bir iş fikri daha:

Newcastle Ind.’dan 37 yaşındaki Rico Elmore, “büyük” bireylerden bir tanesi ve bir keresinde önemli bir problem ile karşılaşmış : uygun güneş gözlüğünü bulmak. Tam istediği ölçülerde bir tane bulabilmek için pek çok farklı model denemiş ve mağazadan eli boş ayrılmak zorunda kalmış. Bu hayal kırıklığı onda yeni bir iş fikri oluşturmuş.

Rico Elmore kurduğu “Fatheadz” isimli firmada daha geniş ve büyük kafa yapısına sahip bireyler için geniş ölçülü güneş gözlükleri ve normal gözlükler üretiyor ve satıyor. Firma 2005 yılında kurulmuş, ve Walmart ile yaptığı sözleşme sonucunda $2 milyon`lık bir iş hacmine ulaşmış.

Bu örnek, girişimcilikte başarı anahtarının kendi ihtiyaç ve problemlerinizden yola çıkmak olduğunu göstermektedir. Eğer bir problem ile mücadele etmek zorunda kalıyor ve bunun oldukça yaygın bir problem olduğunu düşünüyorsanız, bu işi ele alıp hem başkalarına yardım etmek hem de para kazanmak için bir fırsat olarak değerlendirmekten çekinmeyin.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top