Hiç Yoktan İşler

Yeni bir iş fikri her ne kadar saçma görünse de başarılı olmaması için hiçbir neden yok. Yeter ki fikrinize inanın. İşte sizlere oldukça farklı ama, başarı kazanmış bir girişimcilik örneği.

Hayatımızda değer verdiğimiz çok fazla şey var; arkadaşlar, bazı kişisel gelenekler, ritüeller, favori yiyeceklerimiz vb. Ama bütün bunların üstünde yer alanlar hatıralarımız. Her şeyin yolunda, istediğiniz gibi gittiği bazı günler vardır. Gelecek için bu mükemmel anınızı, hissettiğimiz mutluluk hissini saklayabilseydik ne kadar güzel olurdu değil mi? İşte bir Rus iş geliştirme takımı bu işi yapan bir proje geliştirdi.

BuyOneDay(Bir gün al), M.Ö 3000 yılından başlamak üzere M.S 3000 yılına kadar olan periyodu gösteren bir takvimde 1 gün almanızı teklif eden bir websitesi.  Kullanıcılar satın almak istedikleri ya da anmak istedikleri spesifik bir günü seçiyorlar, üzerine tıklıyorlar ve bir isim, URL ya da tanım  giriyorlar ve 40 tane 3D ikondan biriyle etiketliyorlar.  Herhangi bir günün fiyatı 1 USD. Kullanıcılar ayrıca ilk ve son günü tıklayarak belirli bir periyodu da seçerek satın alabilirler.

Havadan sudan bir şey satmak yeni değil. Halihazırda bu tarz satış yapan Million Dollar Homepage – www.milliondollarhomepage.com ve Million Euro Wiki-www.millioneurowiki.com websiteleri var. Tüm bu projeler gösteriyor ki, bir başarılı iş fikrinin, gerekli herhangi bir ürün üretmesine ya da servis sunmasına gerek yok!  ‘Thin Air’  denilen yani ‘Hiç Yoktan’ stratejisi, mükemmel bir alternatif ancak, en doğru şekilde nasıl pazarlayabileceğiniz üzerine iyi düşünmelisiniz.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

1 thought on “Hiç Yoktan İşler”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top