Yalnızlığın Çaresi: Ücretli Şefkat Hizmeti

Büyük şehirlerin vatandaşları, günlük hayatlarında her an binlerce insanla kuşatılmış olsalar da yalnızlık hissediyorlar. Çünkü yanlarından geçen insanlar onlara dikkat etmiyor hatta bakmıyorlar bile. Ve bu yalnızlık, insanlarla  fiziki ve zihinsel iletişimin yokluğu, büyük bir problem olup insanları depresyona bile sürükleyebiliyor. Neyse ki,  yalnızlıkla savaşan kimselere yardım etmeye karar vermiş girişimciler mevcut.

Her şey, Rocherster’dan Jackie Samuel’in ‘Cozy Corner’ – ‘sıcak köşe’ isimli bir yer açmasıyla başladı. Saatine, yalnızca 60 USD karşılığında Jackie, müşterileriyle uyuyor. Uyumak, cinsel bir münasebete girmek anlamına gelmiyor. İki kişi sadece tek yatakta birbirlerine sarılarak pijamalarla uyuyorlar. Jackie ayrıca başka bir kız istihdam ediyor. Müşteri her ikisiyle de uyumak isteyebilir ki, bu durumda da fiyat  120 USD oluyor.

Japonlar arasında daha da ileri giden bir girişimci var . Koda adındaki girişimci, Tokyo’da ‘Soineya’ – ‘beraber uyuyalım’  adını verdiği benzer bir yer açıyor. İçinde geleneksel Japon yatakların, pelüş oyuncakların ve kalp şeklinde yastıkların olduğu birçok  oda bulunuyor. ‘Soyinea’da, yaşları 17 ile 25 arasında değişen 7 kız çalışıyor. Mekana girmek için müşteri, 3000 yen yani 35 dolar ödeme yapması gerekiyor. Genç kızla geçirilen fazladan her 20 dakika için 35 USD daha ödeniyor. Eğer bir bayanı 10 saat için kiralamak istiyorsanız, o zaman fiyat 50000 yen yani 600 USD. Her farklı davranış için, dakika üzerinden ekstra ücret ödemeniz gerekmekte.  Birlikte olmayı seçtiğiniz kişinin saçlarını okşamak, gözlerinin içine bakmak ya da başınızı onun dizlerine yaslamak gibi her bir durum için ayrı ayrı ödeme yapmalısınız.  ‘Soineya’da da müşterilerle yakın temasta bulunmak yasak çünkü bu ülkede fuhuş yasal değil.

Bana göre bu gerçekten garip bir iş çünkü, tanımadığınız bir kadına sarılmak için para ödüyorsunuz, böyle bir davranışa sadece para ödediğiniz için nail oluyorsunuz. Ancak gerçek şu ki, böyle bir işin varlığı, kesinlikle bir talep olduğunu kanıtlıyor. Öyleyse neden bunun üzerinden para kazanmayasınız?

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top