Farklı Para Kazanma Yolları

Para kazanmanın yüzlerce,binlerce yolu bulunmakta.Bu yazımızda,olduça kazançlı olabilecek bazı para kazanma yollarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.Sizler için araştırdığımız birkaç farklı para kazanma fikirleri şöyle:

1-Özel ders: Eğer bazı derslerde kendinize güveniyorsanız,okul öğrencilerine vereceğiniz özel dersler, size kazanç getirebilir.

2-Çamaşır Yıkama: Herkesin serbestçe gelip, para  karşılığı çamaşırlarını yıkatabileçekleri bir çamaşır  yıkama  dükkanı. Özellikle öğrencilerin çok tercih edeceğinden şüphemiz yok.

3-Eğlence İşi: Bütün gün masa başında oturan ofis çalışanlarının akşamları iş çıkışı ya da haftasonları uğrayacakları , organizasyonlar yapabilecekleri bir eğlence mekanı açmak .

4-Parti Organizatörü: Çocuklar için partiler organize eden bir parti evi. Annelerin çok hoşuna gideceği kesin, sizinde bütçenize katkı sağlayacaktır.

5-Yemek Hizmeti: Yemek yapmayı seviyorsanız ve güzel yemekler yapıyorsanız, evlere aşçılık hizmeti vererek para kazanabilirsiniz.

6-Tele Şoför Hizmeti: Herhangi bir sebepten o sırada kendi aracını kullanamayacak olan kişiler için şoförlük hizmeti vermek.  Telefonunuza gelecek çağrılar doğrultusunda, güzel bir ek gelir elde edebilirsiniz.

7-Araştırma Hizmeti: Firmaların veya şahısların aradıkları malzeme veya nadir ürünlere ulaşmaları için aracılık edebilir ve bundan bir komisyon sağlayabilirsiniz.

8-Koruma: Kendinize güveniyorsanız şahıs, mal veya mekan koruması olarak çalışabilirsiniz.

9-Kahvaltı Servisi: Sabahları işe kahvaltı yapmadan gidenler için işyerlerine kahvaltı servisi düzenleyebilir ve bu işten güzel bir kazanç elde edebilirsiniz.

10-Kurye Hizmeti: Yerinizde duramıyor, sürekli dolaşmak ve bu arada da para kazanmak istiyorsanız, kuryelik yapabilirsiniz.

11-Teknolojik Fal: Bilgisayar kullanmayı biliyorsanız ve cebinizde 100 TL kadar bir paranız varsa, bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bir program doğrultusunda astrolog veya falcılık yapabilirsiniz.

12-Oda kiralama:Evinizin odalarını kiraya vermek suretiyle pansiyonculuğa başlayabilirsiniz. Bu şekilde öğrencilere güvenli ve temiz kalacak bir yer sağlayarak para kazanabilirsiniz .

13-Pansiyon Hizmeti: Eğer eviniz sehir dışında ise, hafta sonları ailelerin gelip kalabilecekleri bir pansiyon olarak düzenleyip, ek gelir sağlayabilirsiniz.

14-Dans Dersi: Eğer eviniz küçük ise üzülmeyin, eğer dans etmeyi seviyorsanız , sadece 40’m2lik bir alanda vereceğiniz dans dersleri ile para kazanmak mümkün.

15-Servis Elemanı: Fuarlarda, toplantı ve organizasyonlarda  hosteslik, garson ve servis elemanlığı yapabilirisiniz .

16-Animasyon :İnternetten indireceğiniz ( telif hakkı  gerektirmeyen) fotoğraflardan oluşturacağınız animasyon cd’lerinden gelir elde etmek mümkün.

17-Refakatçilik:Hastalara refakatçilik yapıp, hem onlara destek olabilir hem de bir kazanç elde edebilirsiniz

18-Veri yedekleme: Çeşitli işyeri veya firmaların önemli bilgilerini kendi sisteminizde saklayıp , arşivleyerek güzel bir iş sahibi olabilir, iyi gelir elde edebilirsiniz.

19-Foğraf Düzenleme:Tanıdığınız kişilerin eski fotoğraflarını CDye aktarıp, düzenleyerek , hem tanıdıklarınızı sevindirir , hem de para kazanabilirsiniz.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top