Evde Sabun İşi

Sabun yapmak, ekstra para kazandırabilecek ya da tam zamanlı olarak düşünülebilecek eğlenceli bir iş evde iş imkanı. Ev sayımı sabunlar, özellikle içinde organik maddeler barındıran ya da estetik dizaynı olanlar, uygun fiyatlı oldukları için ve popüler bir hediye olarak pek çok müşteri tarafından tercih edilmekte. Eğlenmek ve kazanmak için, sabun yapımı işine nasıl başlayabilirsiniz hep birlikte bakalım;

1-Görsel çekiciliği olan, iyi kokan ve kullanıldığında işe yarayan sabunların nasıl yapıldığını öğrenin. Sabun yapımı, diğer zanaatlara göre biraz daha karmaşık çünkü bu iş, doğru bileşenlerin karışmasından meydana gelen bir süreç. Sabun yapımı konusunda, bu ürünün satışına girmeden ya da bu işe para yatırmadan önce olabildiğince pratik yapmalısınız. Önce kendiniz kullanın ve sonrasında başkalarının da denemesini sağlayarak, onların eleştiri ve yorumlarını alın.

2- Sabun yapmak için hangi süreci kullanacağınızı belirleyin. Soğuk ve sıcak olmak üzere iki işlem tipi mevcut. Her ikisi de kül suyu ve çeşitli yağların karışımını içeriyor. Soğuk işlem süreci haftalar alırken, sıcak işlem süreci karıştırılırken ısıtıldığı için çabucak sonuca ulaşıyor. Her iki yöntem de bazı güç durumları barındırmakta. Harcanan zaman ve fiziksel emeğin yanında, küle ve kimyasallara maruz kalmak da söz konusu. Daha basit olarak, daha az yoğun sabun yapma metodu olarak, eritme ve saf sabun ya da gliserinli sabun kitlerini önerebiliriz.  Her ikisi de birçok el işi dükkânlarından temin edilebilir.

3-Sabun yapmak için gerekli ekipmanı temin edin. Kullanacağınız metoda göre, karıştırıcıya, blendıra, mikrodalgaya, çeşitli kaplara ayrıca kül ve yağı karıştırmak için geniş çapta fıçı ya da tencerelere ihtiyacınız olacaktır.

4-Ürününüzü öne çıkaracak özelliği ve kimlere satışını yapacağınızı belirleyin. Ev yapımı sabunlarınız, kullanılan yağ tipi açısından şekilleri ya da kokuları, renkleri ya da içeriği bakımında piyasadaki rakiplerinden farklı olabilir. Sabunlarınızı, içine koyduğunuz maddelerle çocuklara yönelik olarak yapabilirsiniz. Bebekler için hassas sabunlar, organik bileşimlerden oluşan doğal sabun ya da çok güzel şekiller verilmiş misafir sabunları verebileceğimiz örneklerden yalnızca birkaçı. Bu örnekler, hangi tip müşteriye ulaşmak isteyeceğiniz ve en çok hangi tip ev yapımı sabun yapmaktan zevk alacağınıza göre değişiklik gösterecektir.

5-Kül, yağ, organik bileşenler, kokular ve şekillendirmeler için güvenilir tedarikçiler bulun!Üretim hedeflerinize ulaşabilmek için, siparişlerinizi girebileceğiniz ve elinizde yeteri kadar ham madde bulunduracağınız bir sisteminiz olsun.

6-Hangi lisansların ve izinlerin gerekli olduğu öğrenmek için yerel resmi birimlere başvurun. Eğer müşteriler evinize gelecekse, ya da bir dükkan açmak isterseniz, belgelendirmeye dair mevzuatı öğrenmeniz gerekecektir. Ev yapımı sabun satabilmeniz için, bulunduğunuz ilde özel lisans gerekliliğini ya da kontrol mekanizması olup olmadığı araştırın.

7-Sabun yapımı sürecine ilişkin olarak işin profesyonelleriyle konuşun. Semtinizde bulunan bir avukat, muhasebeci ya da bir KOBİ üyesi, size işinizi yapılandırma, kayıt ve vergilendirme süreçleri konusundayardım edebilir.

8-Sabunlarınızı yerel dükkanlarda, çiftçi marketlerinde ve el işi tezgahlarında satın. Müşteri portföyünüzü genişletmek için, tatiliniz süresince çok çeşitli el sanatları sergilerini gezmek isteyebilirsiniz.

9- Sabunlarınızı online olarak satın. Basit bir websitesi dizayn edebilir, gittigidiyor, senyapsensat.com, ebay üzerinden  ya da diğer online mağazalar üzerinden satış yapabilirsiniz.

10- Mutlaka kartvizitiniz olsun ayrıca ürünlerinizin olduğu bir broşür, katalog ve sabunlarınızın reklamını yapabilmeniz için kitapçıklar bastırın. Varolan müşterilerinize, yeniden sipariş alabilmek için güncellenmiş, katalog ve bültenler göndermeyi ihmal etmeyin!

[dcs_postbox id=”5567″ type=”medium-225″ words=”12″ /][hana-code-insert name=’orta’ /]

5 thoughts on “Evde Sabun İşi”

  1. Çorludan yazıyorum bebeğim olduğu için çalışma imkanım yok aile bütçesine katkıda bulunmak için evde yapabileceğim bir iş arıyorum… 0534 293 81 75

  2. Bebeğim olduğu için çalışma imkanım yok, aile bütçesine katkıda bulunmak için evde yapabileceğim bir iş arıyorum, çorlu’dan yazıyorum, elişlerine elim yatkındır.0534 293 81 75

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top