Dondurma Dükkanı Açmak

Özellikle yaz aylarında, içimiz bunaldığında, ciddi bir kurtarıcıdır dondurma.Lezizdir, iç ferahlatır,serinletir, yer yemez mutlu olduğumuz, neredeyse kendimizden geçtiğimiz, çeşitli aromalarla taçlandırılmış bu serinletici lezzeti, hemen hemen hergün tüketiriz.

Hal böyleyken, bu lezzete bir yatırım yapmak akıllıca bir seçim olacaktır. İlk bakıldığında fazla sermaye gerektirmeyen bir yatırım olduğunu düşünenler yanılırlar, çünkü işletmenizi hakkını vererek kurmak istiyorsanız 40 bin lira civarında bir yatırım yapmanız gereklidir. Şöyle bir düşünürsek, işlevsel ve büyük bir dondurma dolabı, çok işlek bir yerde işlek bir dükkan, temiz ve becerikli bir ekip, ve mutlaka kaliteli malzemeler gibi çeşitli masraflarınız olacaktır.

Vereceğiniz ilk karar yeriniz olmalı, kalabalık bir sayfiyede uygun bir cadde, yada şehir içinde alışveriş yapılan uğrak yerler, turistik merkezler ve bunun gibi odak noktaları seçilebilir.Eğer şehir mezkezini seçerseniz, kışın sahlep ve sıcak meyve çayları satarak da, (yazın kazandığınız kadar olmasa da) her mevsim çarkın dönmesini sağlamanız mümkün olmaktadır.

Bu işi, eğer gerçekten kalabalık bir yerde yaparsanız, satışlardan hiç endişeniz olmasın…Eğer dondurmanız güzelse, hele ki geliştirdiğiniz çeşitli soslarla satmayı denerseniz, şansınız bir kat daha artacak, tercih edilmenizi en çok sağlayan unsur olacaktır. Çünkü sos, her yiyeceğin lezzet tetiğidir.

Dondurma dükkanı işletmenin avantajları;

İşleyecek bir projedir, koyduğunuzu kat kat geri alırsınız. Dükkanınızın fazla büyük olması gerekmediği için kira ciddi bir gider değildir. Adı bilinen bir markanın bayiliğini alarak, daha bir garantide olabilirsiniz.

Dondurma dükkanı işletmenin dezavantajları;

Yatırımı başka işletmelere oranla biraz daha yüksektir.

 

Bayilik Veren Dondurma Firmaları

Dondurma dükkanı açmanın kolay bir yöntemi de bayilik almaktır.Bunun için piyasada bayilik veren dondurma firmalarına başvurabilirsiniz.

Marpop Dondurma Bayiliği

Marpop dondurma ünlü Yaşar Dondurma’nın yeni oluşumu olarak karşımıza çıkıyor.Modern bir dükkan açmak isteyenlere önermekteyiz.Bayilik hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

Web: www.marpop.com.tr

Newdo Soft Dondurma Bayiliği

Soft dondurma satışı yapmak oldukça karlı bir iştir.25 kuruşa mal edilen dondurmalar 1 TL gibi ücretlere kolaylıkla satılabilmektedir.Soft dondurma bayiliği için aşağıdaki adresten gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Web: www.newdosoftdondurma.com

 

Gaymak Dondurma Bayiliği

Eğer kahramanmaraş dondurması satmak isterseniz,bu aradığınız bayilik olabilir.Bayilik hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret ediniz.

Web: www.gaymakdondurma.com

[hana-code-insert name=’orta’ /]

4 thoughts on “Dondurma Dükkanı Açmak”

 1. merhaba arkadaslar ben istanbuldayim ve maras ve normal dondurma imalatini ogrenmek istiyorum acil olarak bu konuda bana yardim etmenizi istiyorum nasil ogrenebilirim email adresim ile irtibata gecerseniz sevinirim
  [email protected]

 2. merhaba,
  soft dondurma makineniz varsa en mükemmel ürün banes soft dondurma tozudur
  1- fiyat avantajı
  2- kalite avantajı
  3- ürünün gramaj ambalajı 1,3 kilo (piyasadakiler 500 gramdır dikkat)
  4- şeker ilavesizdir (piyasadaki ürünler şeker ilavelidir)
  5- piyasadaki ürünlere şeker ilave edersiniz buda tat olarak değişiklik gösterir
  6-banes dondurma tozunu 5 litre sütle karıştırısınız (piyasadaki ürünler 3 litre süt ile karıştırılır ve şeker ilavelidir ve daha az ürün elde edersiniz)
  7-tarım ve köy işleri bakanlığınınüretim izni ile üretilmiştir
  8-dünyanın en kaliteli hammadeleri kullanılmıştır
  dondurmatozu.com
  banesdondurma.com
  oktay 0532 281 73 74

 3. Nüket Dumlupınar

  Dünyanın bir çok bölgesinde yaz kış tüketilen dondurmanın, ülkemizdede yaygınlaşması sektörün her geçen sene biraz daha büyümesine neden olmaktadır.
  Soft dondurmanın, açık ve ambalajlı dondurmalara göre servis derecesinin daha düşük olması ,dondurmanın daha yumuşak ve sıcak olmasını sağlamaktadır.Dondurmanın günlük olarak yapılması ise daha sağlıklı servis imkanı sağlamaktadır.Dolayısı ile aileler bu dondurmayı 12 ay tüketebilmekte ve çocuklarına gönül rahatlığı ile yedirmektedir.Almanyada yapılan bilimsel araştırmalara göre Dondurmanın insanlara mutluluk verdiği saptamıştır.Genelde külahı 1 tl’ye satılan dondurmayı 3-4 kişilik aileler bile maddi olarak zorlanmadan alabilmektedir.Fiyatının düşük olması nihai tüketici için ,maliyetinin çok düşük olması ise işletmeci için çok avantajlı bir iş modeli oluşturmaktadır.
  Bazı işletmelerde soft dondurma makinesi işletmede çeşitlilik yaratmak için konulup, işletmenin en önemli kar kalemi halinde gelmektedir.Külah maliyeti enerji tüketimi dahil kullanılan malzeme ve seçilen makineye göre 0,17 ile 0,40 kuruş arasında değişkenlik göstermektedir.1 liraya külah, 2 liraya bardak sattığınızı düşünürseniz, bu iş modeli çok düşük yatırımlarla çok büyük kazançlar sağlamaktadır.Önemli olan bu iş fikrini oluşturduktan sonra, işletmeniz için en uygun makineyi seçmeniz olacaktır.Çok işlek bir noktada, sadece fiyat avantajı yüzünden ucuz bir makine ile yola çıkarsanız, para kazanma şanşınız sıfırdır.Belli saatlerde yoğunluk olduğunda makinenizin performansı yetmiyor ve ardarda satış yapamıyor,müşterilerinizi bekletiyorsanız, 1.dondurmanız ile 5. dondurmanız,100.dondurmanız ve hatta 1000.dondurmanız arasında tat,kıvam farkı varsa ,sürekliliği sağlamanız mümkün olamaz.Bu noktada ucuzuna kaçıp aldığınız makine sizin için tamamen zarar haline dönüşecektir.Bu nedenle işe çok hakim ,güvenilir,şeffaf ve sizinle kendi işletmesiymiş gibi ilgilenecek bir üretici veya satıcı ile çalışmak en önemli detay olacaktır.Aşağıda genellikle karşılaştığımız sorular ve makinelerimizin özellikleri ile ilgili kısmi detayları bulabilirsiniz..

  AÇIK ALANDA KULLANIM:
  Makineyi açık alanda kullanabilirsiniz, ancak mutlaka gölgelendirme tavsiye ediyoruz.Gelişmiş soğutma sistemleri su ve enerji verimliliği sağlarken, düşük ses seviyelerinde çalışma imkanı verir.Gelmatic soğutma sistemleri en sıcak havalarda bile dondurmanın doğru ısıda olmasını sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Bütün soğutma ekipmanları herhangi bir sızıntıya olanak vermeyecek şekilde kaynaklanmışlardır.

  Makinelerimizde dünyanın en iyi kompresörleri kullanılmaktadır; Hermetik Bristol kompresörleri, yarı hermetik Dorin kompresörler, danfloss selenoid valfler ve Ebm papst fanlar kullanılmaktadır. Ayrıca firmamızın çevreye duyarlılığının bir sonucu olarak makinelerimizde yüksek verimli su kondanserleri kullanılmaktadır. Bu kondenserler çevre standartlarına uymak için kullanılan su ve gaz miktarını azaltır.

  KAPASİTE
  Gelmatic marka makinelerimizin en düşük hacimlisinin saatlik kapasitesi 240 külahtar.Günde 15.000 külah dondurmaya kadar satış yapabilen modellerimiz mevcuttur.

  POMPA SİSTEMLERİ

  Makinelerimiz iki temel prensipte çalışır.

  Gravity (yerçekimi) sistemi:

  Üst haznelerde 2-4 C arasında bulunan dondurma karışımı yerçekimiyle iç silindirlere geçerek dondurma üretilir. Basit ve kullanışlıdır. %35’e varan kabartma ve hacim artışı sağlanır.

  Pompa sistemleri(dişli sistem) :

  Üst haznelerdeki 2-4 C arasında bulunan dondurma karışımı yüksek basınçlı dişli sistem pompalar vasıtasıyla çekilir ve iç silindire pompalanır.% 80-90 a varan kabartma ve hacim artışı sağlanır. Dondurma mükemmel bir form, tat ve kalite kazanır. Gravity makinelere göre daha az malzeme kullanılır.

  Gelmatic ürün yelpazemizde hem dişli sistem pompalı makineler hem de gravity makineler mevcuttur.

  Dişli sistem pompalı bir makineden verilen dondurmanın ağırlığı 70 gr iken, gravity bir makinede bu ağırlık 100 gramı bulmaktadır. Farklı ürün tipi ve müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak iç silindirlerde çelik merdane veya teflon merdane kullanılabilmektedir.

  ARDARDA SATIŞ KAPASİTESİ,

  Soft dondurma makinesi alacak olan işletmecinin dikkat edeceği en önemli hususlardan bir tanesidir.Alıcı mutlaka makineyi almadan demo yaptırmalı, makinenin ardarda kaç dondurma verdiğinden emin olmalıdır.Dondurma satış işinde belirli saatlerde yığılma yaşanır,makinenin bunu karşılayacak kapasitede olmasından emin olunmalıdır.Ard arda 76 adet kesintisiz servis yapabilen makinemiz mevcut olup,makinelerimizin mutlaka demolarını yapıyoruz.

  MENŞEİ
  Firmamızın Gelmatic marka makinelerinin hepsi yüzde 100 italyan malıdır.www.gelmatic.com adresinden orjinal sitesini inceleyebilirsiniz.Lütfen makine alırken makinelerin arkasında bulunan etiketine bakınız ,talep ediniz.Böylesine büyük yatırım yapacağınız makineler hakkında her türlü detayı bilmek hakkınızdır.

  ARIZA:
  Makinelerimiz dünya çapında çeşitli iklim ve çevre koşullarında test edilmektedir. En zor şartlarda bile makinelerimizin test edilmesi, makine ekipmanlarının son derece işlevsel ve güvenilir olduğunu, optimum çalışma verimliliğini garanti ettiğini gösterir.Makinelerimiz bizim kullanım koşullarımıza uyulduğu sürece minimum arıza çıkartmaktadır.

  GARANTİ:
  Müşterilerimiz, showroomlarımıza ilk adımlarını attıkları andan itibaren ,makinelerimizin özellikleri ve kullanım bilgileri çok iyi bir şekilde aktarılır. Makinelerin çalışma mantığının ve kullanımının iyi bir şekilde kavranması problemsiz bir sezon geçirmenin en önemli anahtarıdır.
  Müşteri memnuniyeti, firmamızın en önem verdiği konuların başında gelmektedir.Bu bağlamada Gelmatic olarak Dünyada ve Türkiye’de geniş bir servis ağımız vardır.Türkiye’de 50 yi aşkın şehirde servisimiz bulunmaktadır.Ayrıca merkeze uzak olan bölgelere makinemizin satılması durumunda, firma veritabanımızda bulunan 300 civarı soğutma&servis firmasından müşterimize en yakın bölgede olanıyla servislik anlaşması yapılır.Servislerimiz sürekli gelişen market ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde eğitilmiş ve donatılmışlardır.
  Triomax markalı makinelerimiz 3 yıl Gelmatic markalı makinelerimiz 2 yıl garantilidir.
  FİYATLAR:
  Makinelerimizin fiyatları bu seneye özel olarak kar marjını minumumda tutulmuş tanıtım fiyatlarıdır.Gelmatic tüm dünyada çok yaygın olarak kullanılan, dünyadaki birkaç büyük soft dondurma makinesi üreticisinden birisidir.Sadece soft dondurma makinesi ürettiği için teknolojisi çok ileridedir.Makinelerin kullanım kolaylığı ve tasarımı 41 senelik bir teknolojik birikimin sonucudur.Gelmatic Türkiye olarak distribütörlüğü aldıktan sonra ,fiyat politikalarını belirlerken, tamamen Türkiye piyasasında tanıtım amacı ile lansmanımızı neredeyse İtalya satış fiyatlarının yarısında tuttuk.Bu konuda alnımız o kadar açıkki italya’ yı arayıp liste satış fiyatlarını sorabilirsiniz.Gelmatic Türkiye olarak başka hiçbir sektörde yer almadığımız için müşterilerimize tam zamanlı ve anlık hizmet verebilmekteyiz.

  1. KULLANIM:
  2. Sabah ürünü koyduğunuzda 10 dakika sonra dondurma hazırdır.
  3. Üç musluklu modellerde aynı anda iki farklı çeşit ve bir de karışık dondurma alabilirsiniz
  4. Makinelerimizin üst soğutması olduğundan içinde kalan malzemeniz bozulmaz.
  5. Makinelerimiz %100 paslanmaz çelikten imal edilmiş olduğundan her türlü zorlu ortamda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  6. Makinelerimizin verdiği 1. Dondurmanın da 1000.dondurmanında kalitesi aynıdır.
  7. Makine kurulum ve eğitimi tamamen ücretsizdir.
  8. Makine kurulumundan önce tek yapmanız gereken ayrı bir sigorta kutusundan 3/2.5 luk kablo çekmek.
  9. Dondurma keyif ve eğlence işidir,reklam tanıtım ve satışı yapacak kişinin nitelikleri çok önemlidir.
  10.Alt bayilerimiz olmadığından İstanbul ve İzmir fiyatlarımız birbirinden farklılık göstermemektedir.

  Lütfen sorularınız için çekinmeden arayın,tek mütevazi olmadığımız konu işe hakimiyetimiz ve satış sonrası hizmet kalitemizdir.
  Değerli emirlerinizi bekliyoruz.

  Saygılarımızla;
  Gelmatic&Triomax
  Nüket Şen Dumlupınar
  0533 695 44 43
  [email protected]
  oft-dondurma.com
  trio-max.com

  İç Anadolu ve Akdeniz bölgesine bayilikler verilecektir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top