Spor Salonu Açmak

Obezite, ülkemizde de büyük çoğunluğun mağdur olduğu bir sağlık problemi.  Ekonomiden bağımsız olarak, insanlar sağlık ve kilo problemlerinin çözümüne her zaman ihtiyaç duyarlar. Bir spor salonu sahibi olmak hiç kimseyi bir gecede zengin etmez ama zaman içinde sürekli ve sağlam bir gelir kaynağı atıyorsanız, doğru seçim olacaktır. En kötü ekonomilerde bile, spor salonuna üye insanlar istikrarlı şekilde devam etmekteler. Ekonomik endişeler ve bilinmezlik, sizin spor salonu rüyanızı gerçekleştirmekten alıkoymamalı. Eğer gerçekten bir salon açmak istiyorsanız, bazı temel kılavuz bilgileri takip etmeniz sizi başarılı bir işe ulaştıracaktır.

İşi Basit Tutun

   [dcs_ul_list type=”accept”]

  • İnsanlar kendilerini rahat hissettikleri salonları tercih ederler.  Steril, demir barlardan oluşan kurumlar ve terli insanların olduğu günler geride kaldı. Müşteriler, bugünlerde kendilerini evdeymiş gibi hissettikleri çevreleri tercih ediyorlar.
  • Bugünün yükselen trendi, taze meyveler, meyve suları ve bunların yanında sağlıklı, vücut geliştirme ürünleri, vitaminler gibi ürünlerin bulunduğu barların olduğu spor salonları.

[/dcs_ul_list]

Bir Spor Salonunda Olmazsa Olmaz 4 Alet

Yeni salonunuzu, tüm salonlardan farklı hale getirin. ‘ Büyük Dörtlü’ denilen Halter, Alçak Parmaklıklar, Ölümcül Yükselti ve Göğüs Pres ve Bent Over’dan oluşan ekipmanları edinin. Bu aletler vücut geliştirmede gerekli 4 ana egzersizi yapabilmenizi sağlar ve bunun yanında diğer tüm egzersizleri de kapsayan aletlerdir.

Aerobik Aletler Edinin

   [dcs_ul_list type=”accept”]

  • Koşu makinesi kadar hiçbir alet müşterilerin kalbini fethedemez. Yalnız kalitesinden de ödün vermemelisiniz. Mümkün olduğu kadar en son teknoloji ürünü bir koşu bandı alın. Kullanıcılar tek bir düğmeye basacak ve kalan programı makine kendisi sağlayacaktır. Böylece müşteriler çok fazla strese maruz kalmadan kendilerine en uygun egzersiz programları uygulayabilirler.
  • Elips şeklinde olan aletler, spor camiasına karşı henüz çok yeni. Bu makineler özellikle diz eklemlerine karşı oldukça arkadaş yanlısı olmakla birlikte, kireçlenme ve diğer farklı eklem problemleri yaşayanlar da bu makinelerden oldukça memnun kalacaktır.
  • Tırmanan merdivenler de oldukça önemli. Vücutlarımız bizi zorlayan egzersizlere alışırlar, alternatif hareketler ve cihazlar kilo verme hedefimizde gerekliler. Tırmanan merdivenler , pek çok farklı hız ve dayanıklılık seviye seçenekleri ile yorucu bir rutine bizi alıştırırlar, bu da salona düzenli gidenler oldukça çekici bir sebep.

[/dcs_ul_list]

 

Konuşlanmak İçin En Mükemmel Yeri Seçin

İnsanlar, genellikle kendi güzergahları üzerindeki salonları tercih ederler.  Vücutlarını zorlamamak için fazla uzağa gitmek istemezler bu nedenle popüler bir yer seçmek oldukça önemlidir. Bu yer, yerleşim yerlerini, birçok iş merkezi ve ofisi birbirine bağlayan çok işlek bir yol üzerinde olabilir. İnsanlar, spor salonu işe gidiş ya da eve dönüş yolları üzerindeyse mutlaka duracaklardır.

Kendinizi Yalnız Üyelik Sistemiyle Sınırlamayın

Uzun dönemli kontratların yapıldığı günler geride kaldı. Spor kompleksinde kendi seçimlerini kendileri yapmak isteyenler oldukça fazla. ‘Kullandığın kadar öde’ yaşam tarzını benimseyen potansiyel müşterilere, uzun vadeli kontrat dayatarak kendinizden uzaklaştırmayın.

Mükemmel Bir İş Planı Hazırlayın

Kredi alabilmeniz için bankaya tatmin edici ve sağlam bir iş planı sunmalısınız. Spor salonu açmak isteyen girişimciler bankanın kapısını aşındırırken, bankalar özellikle kırılgan ekonomik sistem içinde, yalnız içgüdüleriyle hareket eden bu tarz girişimcilere karşı biraz temkinli davranıyorlar. Araştırmanızı yapın ve uzun vadede nasıl farklı ve başarılı olacağınızı gösteren, kesin çizgileri olan güçlü bir iş modeli ortaya koyun.

Maliyeti

Kesin bir maliyet söylemek zor olduğu için, açmak istediğiniz salonla ilgili yazımıza yorum yaparsanız, uzmanlarımız sizin için sağlıklı bir maliyet hesaplaması yapacaklardır.

İpuçları

–          Müzayedeler, uygun fiyatlı hatta bazı zaman toptan satış fiyatının da altında ekipman bulabileceğiniz iyi bir kaynak olabilir.

–          Olabildiğince geniş bir bina ya da salon tutmaya dikkat edin, böylece grup sınıflarına ya da yoga gibi bireysel derslere imkan verebilir, step ya da spinning(çevirme)  hatta dövüş sanatları derslerini de müşterilerinize sunabilirsiniz.

Uyarılar

–          Elinizde yaralanmalardan, hasardan sorumlu olmadığınıza dair kağıt bulundurun! Ekipmanlarınızı en üst seviyede tutun ve kendinizi, acemi olduğu halde vücutlarını çok fazla zorlayan müşterilerin olası davalarına karşı korumaya alın.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

6 thoughts on “Spor Salonu Açmak”

 1. merhaba ben ramazan spor salonu açmak istiyorum fakar maaliyeti ben tedirgin ediyor ortalama ne kadar sermaye harcamak gerekiyor

 2. Merhaba Ben Vücut Geliştirme&Fitness Salonu Açmak İstiyorum.Benim Mail Adresime Size Ulaşabileceğim Bir Tel.No gönderirseniz sevinirim.

 3. merhaba,
  güzel bi salon açmak istiyorum. çok abartmadan tabi. orta kesime, belki onunda biraz üstüne hitap edeceğiz.. hangi aletten kaçar adet lazım olur. bunların kalitesini nasıl anlayacağım. mesela 7000 tl yede koşu bantı war 1000 tl yede. ben işimi görecek olan hangisi. ve bu işte daha fazla para kazanmak için aletlerin mi fazla olması gerekiyor yoksa fiyatı ucuzlatıp fazla müşterimi almak gerekiyor. yani bunun kapasitesini nasıl anlayacağız.
  biraz fazla acemice soru sormuş olabilirim ama bu işle fazla alakam yok ama çok hevesliyim.

 4. Merhaba kendim spora başlayalı 1 ay oldu. 22 yıldır çalışma hayatım var ama kendi işimi yapmak istiyorum. Spor salonu açmak mantıklı gibi geldi bana. Portakal ve çilek spor ile görüştüm teklif aldım. Bu tür bir marka ile çalışmak doğru olur mu, amacım çok para kazanmak değil fakat zarar etmeden kendimi idare etmek. Kredi kullanarak bu işe giricem mantıklı mı kurtarır mı bilgi verirseniz çok sevinirim.

 5. Merhaba bir bodrum katı alıp büyüklüğünü hesaplamadık ama 200 metre kare olur herhalde. Şehirde çevre edinebilecek kapasitedeyiz, etrafımızda çevresi geniş insanlar bulunuyor. İşimizi düzgün şekilde yapmak istiyoruz, 2 arkadaş giricez bu işe. Aletler dükkan masrafı falan ne kadar tutar ve aylık ne kadar kazanç sağlayabiliriz yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top