Kahve Dükkanı Açmak

Kafe insanlar için evin ve işin dışında rahatlayabilecekleri üçüncü yerlerden biridir , kafe de doğru ambiyansı, uyumu yakalamak son derece önemlidir.

Bir kafe açmak için ihtiyacınız olanlar sabrın yanısıra birçok önemli krite bulunmaktadır:

İş Planı : Elbette ki ” cool ” bir atmosfer ile kendinizi farklılaştırarak rekabette bir adım öne geçmeniz önemlidir, ancak karşılayabileceğiniz şeyler üzerinde yola çıkın. Perakende kahve satışı yüksek satış hacmi ancak düşük işlem sayısı olan bir iştir ve büyük kafeler başlangıç maliyeti için milyon dolarlık taleplerde bulunabilirler. Neyin yapılabilir olduğunu iyi analiz edin. Ya da sizin için gerekli analizi yapabilecek kişileri işe alın.

Lokasyon : Seçtiğiniz lokasyonun müşteriler için ulaşılabilir olması önemlidir. Özellikle de sabah saatlerinde . Bu sebeple lokasyon seçiminde demografik yapıyı da göz önünde bulundurun. Kendi konseptinize ve alanınıza duygusal olarak bağlanabilirsiniz ancak müşteri taleplerini de göz önüne alın. Eğer müşterileriniz buzlu içecekler istiyorsa, bunları da menüye ekleyin, bu sizin konseptinize çok uymasa bile…

Dizayn : Konseptinizi inşa etmede mümkün olduğunca hassas davranın. Konseptinizi tüm dekora, mobilyalara ve müşteri akışına hatta tüm ekipmalara uygulayın. Her şey önemlidir, tüm detaylar…

İnsanlar : Eğer franchise açmıyorsanız, kendinize iş ortakları, tedarikçiler bulun ve bunların aynı amaç doğrultusunda ( size destek vermek) birleşmesini sağlayın. Ardından doğru elemanları işe alın ve eğitim verin. Bunlar tüm operasyonun kilit noktasıdır.

Kahve : Özel kahvenizden para kazanacaksınız ancak geçiminizi sağlamak için, kahvenizi elde etmeye, servis etmeye gerekli zaman ve parayı ayırmanız gerekecektir. Kahve için gerekli isteğe ve tutkuya sahip olmak gerçekten önemlidir.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

2 thoughts on “Kahve Dükkanı Açmak”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top