Çanta Dükkanı Açmak

Çanta sektörü,hızla gelişen kar marjı oldukça yüksek bir sektördür.Küçük bir sermayeniz var ve de bununla kolay para kazanmak istiyorsanız,çanta dükkanı açma fikri,tam size göre olabilir.

Nasıl Başlarım?

   [dcs_ul_list type=”accept”]

  • Böyle bir iş kurmak için en önemli faktör, satacağınız çantalara karar vererek,size en uygun tedarikçiyi bulmanızdır.Ayrıca bulunduğunuz çevrenin özelliklerine göre de çanta modelleri seçmelisiniz,lüks bir muhitteyseniz ünlü markaların çanta modellerini satmak, tabiki daha kazançlı olacaktır.
  • Dükkanınızı açarken,çevrenizde çanta satan yerleri araştırmalı ve de yakın mesafede olmamalarına dikkat etmelisiniz.Fakat çok kolay rekabet edebileceğiniz bir tedarikçiye sahip olduğunuzda,müşteri edinmek daha kolay ve hızlı olacaktır.
  • Unutmayın ki, müşteriniz her zamanlar kadınlar olacak.O yüzden görselliği olabildiğince ön planda tutmanızda fayda var.
  • Çantadan farklı olarak takı,parfüm vb. ürünler de satabilirsiniz.Bu kazancınızı belli bir oranda arttıracaktır.

[/dcs_ul_list]

 

 Maliyeti

Çanta dükkanı açma maliyeti ortalama 5.000 TL’den başlayıp ve 20.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.Açmak istediğiniz dükkanı ve özelliklerini bize iletirseniz,size daha kesin bir maliyet hesaplaması yapabiliriz.

Gerekli Belgeler

1-Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah senedi .(muhtarlık tasdikli)
2-2 adet fotoğraf

3-Tapu fotokopisi.

4-Yapı kullanma izni kağıdı.

5-Kiralıksa Kira mukavelesi aslı veya Noter tasdikli sureti.

6-Vergi levhası fotokopisi.

7-İlgili Esnaf odası veya Ticaret odası kaydı fotokopisi.

8-Ustalık belgesi meslek dalına göre.

9-Sigorta veya bağ kur belgesi ,yada emeklilik cüzdanı fotokopisi.

10-Çöp konteynır alınacak ve faturası.

11-İşyerinde su abonesi kartlı sayaç takılacak

12-Aynı adrese daha önce verilmiş Açma ruhsatı varsa Belediyeye geri iade edilecek.

13-İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu gelecek.

14-Emniyete kimlik bildiriminde bulunduğuna dair kimlik bildirimi belgesi fotokopisi.

15-İmza sirküleri,Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi (Şirket olması halinde )

16-C.Savcılığından yeni tarihli sabıka kaydı (sabıkası olanlar mahkeme kararları ile birlikte)getirilecek. B.M.Kararı 28.10.2004

Dipnot:Bu belgeler sadece ön bilgi amaçlıdır.Kesin bilgi için lütfen bağlı olduğunuz belediyeye başvurunuz.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

6 thoughts on “Çanta Dükkanı Açmak”

 1. yılmaz dağdeviren

  ankarada çanta dükkanı açmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz çantalaları nerden temin edebilirim teşekkürler.

 2. abdullah coskun

  merhaba ben adıyamanda çanta dükkani açmak istiyorum bulunduğum yer lüks bi yer değil uygun fiyata çanta yı nerden tedarik edebilirim

 3. bende izmit kocaelide çanta aksesuar dükkanı açmayı düşünüyorum hafta sonu beyazıta gidicem fikirlerinizi yazalım paylaşalım.

 4. merhabalar ben samsundan burçin 3 senedır bir firmada çalişiyorum ve hep yöneticilerimi örnek aldım seviyemde ne kadar üst seviyeye yükseldiysem onlar sayesinde ama artık kendım iş hayatına atılmak istıyorum , bana biraz yardımcı olurmusunuz . bu işi yaparsam ne kaybederim ne kazanırım ne kadar yukselerım hayalım hep daha yüksekler.

  1. herkeze merhaba;
   ben antalyada yaşıyorum antalya merkezde çanta bujiteri hediyelik eşya yı içinde barındıran bir yer açmak istiyorum fakat bu konuda çok fazla bir bilgim yok şuan bunların nerelerden alınacagımı kalitesini insanların neleri daha çok terçih ettiklerini kaç liralık ürünlere daha çok rabet gösterdiklerini araştırıyorum ve en önemlisi başlangıç maliyetini ve sonrasındaki maliyetleri araştırıyorum bu konuda hiçbir teçrübem yok eşiminde yardımıyla inşallah hayalimi gerçekleştiririm. herkeze saylılar.

 5. Keskin Kılıç

  %100 karlı olduğu konusunda duyumlarım oldu yani ne kadar satarsan o kadar kazanıyosun… cadde üzeri dükkanım var 70 m2 bu iş için uygun olurmu iş tecrübem yok o yüzden çekimserim….):

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top