Sticker şeklinde güneş panelleri

Güneş enerjisi şüphesiz en iyi yatırım alanlarında biri. O sebeple yeni iş fikirlerine gebe bir alan. Stanford Üniversitesi bilim adamları her yüzeye yapışabilen sticker şeklinde güneş panelleri geliştirdiler.

Hollandalı Solaroad, güneş enerjisini etkin ve kolay bir şekilde toplayan bir cihaz üretmişti. Şimdi de Stanford Üniversitesi bilim adamları her yüzeye yapışabilen sticker şeklinde güneş panelleri geliştirdiler.

Güneş panelleri büyük yer kaplar ve pahalıdır. Üniversitenin makina mühendisliği bölümünde çalışan araştırmacılar Colorado ve Seoul’daki bilim adamlarının da yardımıyla güneş enerjisi elde etmeyi sağlayan ince, esnek bir materyal geliştirdi. Bu yeni iş fikri sayesinde güneş panelleri, cep telefonlarından pencere camına, giysilerin üzerinden kartvizitlere kadar her yere yapıştırılabilir. Araştırmanın lideri Xiaolin Zheng yeni güneş panelinin esnek ve hafif olduğunu, her yere yapışabildiğini ve fiyatının da çok düşük  olduğunu söyledi.

Bu tüy gibi hafif, protatif güneş enerjisi elde etme inovasyonu gelecekte küçük çaplı enerji üretimi teknolojilerinin geliştirilmesine ışık tutacaktır. Bu temiz enerji üzerine iş fikri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[dcs_postbox id=”7886″ type=”medium-225″ words=”12″ /][hana-code-insert name=’orta’ /]

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top