Para Kazandıracak İş Fikirleri

Kendi işinizi kurmak ve biraz ek para kazanmak mı istiyorsunuz ? Bu ilk başta gözünüzü korkutabilir. Çünkü dışarıda bunu yapmaya çalışan pek çok insan bulunuyor. Burada başarının anahtarı, kendi uzmanlığınızı bulmak ve bunu gerçekleştirmektir. Uzmanlığınıza biraz da yaratıcılık eklemeniz hiç de fena olmaz.İşte sizlere 4 adet yaratıcı iş fikri :

1. İnternetten ürün satış hizmeti

Yapabileceğiniz en ilginç işlerden birisi de internet üzerinden ürünlerin satışını başkaları adına gerçekleştirmektir. Pek çok insan başını bir şekilde belaya sokmak istemediğinden internet üzerinden satış yapılan gittigidiyor,hepsiburada,eBay, Amazon ya da benzer  yerel sitelerde ürünlerini satmayı denemez. Pek çoğunun ise yeterli teknik bilgisi bulunmamaktadır. Eğer ürün satışı yapabileceğiniz bir sitede hesabınız var ise, güzel bir hizmet sağlayabilirsiniz. Başkalarının ürünlerini siteye koyarak satış hizmetini yürütebilirsiniz.

2. Lüks Portatif Tuvaletler

Eğer bir miktar paranız ya da iş için krediniz var ise, kiralanabilir portatif tuvaletler sipariş edebilirsiniz. Kiralamaya vermeden önce onları biraz daha göze güzel görünür hale sokabilirsiniz. Temizleyip  güzel sabunlar, losyonlar ve kağıt havlular ekleyerek dekore edebilirsiniz. Bu tür portatif tuvaletler, dış mekanlarda gerçekleştiren düğünler, şirket partileri ve özel resepsiyonlarda kullanılabilir.

3. Gece yarısı yiyecek servisi

Newyork’da yaygın olan bu sektör, özellikle gece geç saatlere kadar ders çalışan öğrenciler için oldukça elverişli. Kurabiyeleri, pizzaları, sodaları stoklayarak gece saat 10 ile sabaha karşı 3 itibari ile servise çıkartabilirsiniz. Eğer üniversitenin olduğu bir şehirde yaşıyorsanız, hem öğrencilerin bir ihtiyacını giderip, hem de ekstra para elde edebilirsiniz.

4. Albüm hazırlamak

Eğer albüm hazırlamayı seviyorsanız, bunu başkaları için de gerçekleştirebilirsiniz. Müşterileriniz size kendi fotoğraflarını getirebilirler ve siz de bunları oldukça çekici, hoş , unutulmaz bir şekilde bir araya getirebilirsiniz.Hatta dijital ortamda albüm oluşturarak, bunu kolaylıkla bir işe dönüştürebilirsiniz. Bu iş, gün geçtikce daha da popüler hale gelmekte,  ancak pek çok kişi dijital albüm tutmayı, fotoğrafları nasıl bir araya getirmesi gerektiğini tam olarak bilmiyor.Bunu gerçekleştirmeniz  için de size ödeme yapmaya hazırlar.

[dcs_postbox id=”7228″ type=”medium-225″ words=”12″ /][hana-code-insert name=’orta’ /][hana-code-insert name=’orta’ /]

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top