Oyun Parkı Kurmak

Çoğunlukla çocuklar tarafından kullanılan oyun parkları, aynı zamanda spor yapmak isteyen yetişkinlerin de tercih ettiği eğlenceli yerlerdir.

Trambolin Parkları

Trambolin, yuvarlak bir çembere yaylar ile kenarlarından tutturulmuş, çok gergin ama oldukça esnek yüzeyden oluşur.  Bu gergin ve esnek yüzey, çok yükseklere zıplamanıza olanak vermektedir.Son dönemlerde oldukça yaygınlara trambolin parkları kazançlı bir işe dönüştürülebilir.

Kuracağınız bir trambolin parkında zıplamanın beş dakikasını 2-3 TL ile ücretlendirebilirsiniz.Ve parkın bulunduğu konuma göre aylık, 5-6 bin TL’ye kadar gelir elde edebilirsiniz.

 

Trambolin parkı maliyeti ise şu şekilde analiz edilebilir:

–          Trambolin parkını kuracağınız alanın belediye veya özel işletmeden kira tutarı

–          Trambolinin maliyeti ( 6 veya 8li tiplerde , taşınabilir modellerde çeşitli trambolinler bulunmaktadır) 10.000 TL – 20.000 TL arasındadır.

Şişme Parklar

Son zamanlarda oldukça sık rastalanan ve çocuklar tarafından sevilen  şişme parklar, girişimciler için kazanç fırsatı oluşturuyor.

Yaklaşık satın alma maliyeti 8-10,000 Tl arası değişen parkları, belediye veya özel işletmelerden de kiralamanız mümkün. Parkı kuracağınız yerin kirası ve işletmenizin kuruluşu dışında başka fazla bir maliyeti bulunmuyor.Şişme parklardan elde edeceğiniz geliri ortalama 3-4 bin TL civarındadır.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top