Evde Takı Yapıp Satmak

Eğer yetenekliyseniz ve insanlar için güzel takılar yapmaktan zevk alıyorsanız, takı ve tasarımlarınızı satarak kazanç elde edebilirsiniz. Evden küçük işler sürdüren kişiler genelde ya ürettiklerini direkt halka satarlar, ya da mağaza sahiplerine toptan satışını yaparlar.
Öncelikle ürettiğiniz ürünlere gerçekten bir pazar olup olmadığını görmek için, başkalarının tasarımlarınız için samimi fikrini alın, ardından gerekli iş izinlerini edinin.

Evde Takı İşi Nasıl Yapılır?

   [dcs_ul_list type=”accept”]

  • Evden en küçük bir iş yürütmek için bile iş izinlerinizi almanız gerekecektir. Aynı zamanda satış yapmak için gerekli izinleri de almanız, vergi dairesine kaydınızı yaptırmanız gerekecektir. Ödediğiniz vergileri satış fiyatlarınıza ekleyebilirsiniz. Ancak ödemek zorunda kalacağınız vergileri iyice öğrenin ki, bunları fiyatlara doğru bir şekilde yansıtabilesiniz.
  • Takılarınızın toptan ve perakende satış fiyatlarını belirleyin. Yaptığınız her takı için kullandığınız malzemelerin fiyatlarını toplayın. Çıkan sonucu 2 ile çarpın ve sonuç sizin toptan satış fiyatınız olacaktır. Perakende satış fiyatınız ise, toptan satış fiyatınız x 2 olacaktır. Ancak perakende satış fiyatınızın üzerine , ödemek zorunda kaldığınız vergileri de ekleyin.
  • Kaliteli bir dijital fotoğraf makinası edinin. Eğer fotoğraf çekme konusunda yeteneğinize güvenmiyorsanız, bir arkadaşınızdan yardım da isteyebilirsiniz. En iyi takılarınızın mükemmel kalitede fotoğraflarını çekmeniz gerekmektedir. Tek sayfalık, bir tasarım broşürü hazırlayın ve içine takılarınızın fotoğraflarını, fiyat listesini ve irtibat bilgilerinizi ekleyin.
  • En iyi takı tasarımlarınızın bazılarını seçin, ve bunlardan en az bir düzine üretin. Bunları, broşürünüzü ve toptan satış listenizi yanınıza alarak, çevrenizdeki yerel mağazaları gezin. Kasada , yetkili satın almacının irtibat bilgilerini alın. Eğer şanslıysanız, bu kişi ile hemen görüşmeniz de mümkün olacaktır. Aksi takdirde size bir iş kartı vereceklerdir. Eğer mağazadaki kişiler size cesaret verici bir şekilde davranıyorlarsa, satın almacı için bir broşür bırakın ve ardından da telefon ile irtibata geçin. Ya da broşürünüzü mail olarak bir kapak yazısı eşliğinde gönderip, bir hafta sonra da telefon ile irtibata geçebilirsiniz.
  • Senyapsensat.com, 10marifet.org, gittigidiyor.com,sahibinden.com, ebay.com, ilan.elookat.com vb. siteler, küçük iş sahipleri için ürünlerini topluma sunmakta uygun ve kolay bir yoldur. Bu tarz sitelerde satın alıcıların, sizin takılarınız için açık artırma üzerinden teklif vermelerini sağlayabilirsiniz, ayrıca “hemen al” seçeneği için bir fiyat da belirtebilirsiniz.
  • El işi ve hediyelik eşya fuarlarını takip edin. Fuarlarda belli bir ücret karşılığı tezgah kiralayıp, ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Fuar düzenleyici satış izni işlemlerini düzenlemekte olduğu için sizin ayrıca bir satış izni almanıza gerek olmayacaktır. Bu fuarlarda müşteriler sizden toptan fiyatına ürün alımı yapıp, kendi mağazalarında tekrar satmayı hedeflemektedirler. Bu tür fuarlara katıldığınız zaman, broşürlerinizi de yanınıza almanız ve dağıtmanız gerekecektir. Bu sebeple, bir fotoğrafçıdan takılarınızın en güzel fotoğraflarından oluşan bir sunum hazırlamasını isteyebilirsiniz.

[/dcs_ul_list]

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Örnek Takı Yapımı

3 thoughts on “Evde Takı Yapıp Satmak”

 1. bahtınur çakır

  takılarla uğrşmayı sevrm en iyisini yapacğma da emnm bnmle irtibata gçmenzi bklyrm05383827681

 2. sultan (Takı Tasarımı Benim İşim)

  merhaba
  Takı tasarımı işini çok seviyorum ve çok hızlı yaparım Profesyonel olarak yapmak istiyorum bu işi

 3. takı tasarımcısıyım.kendi tasarılarım bulunmakta.model üzerine firmalarla çalışmalarım oldu.el becerim oldukça kuvvetlidir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top